TANIM
Beyaz çimento esaslı, tek bileşenli, polimer katkılı, mala ile uygulanan, mineral dokulu son kat dekoratif cephe kaplamasıdır.

UYGULAMA ALANLARI

Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

UYGULAMA
Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5 °C ile +35 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Direkt güneş veya kuvvetli rüzgar altında uygulanmamalıdır.

Karıştırma süresi: 5 dakika, Harcın dinlendirilme süresi: 1-2 dakika, Hazırlanan harcın kullanılabilme süresi: 1 saat, Uygulama kalınlığı: 2 mm, Tam kuruma süresi: 2-3 gün.

25 kg.’lık Fixser Silikonlu Dekoratif Dış Cephe Kaplama Sıvası 6-6,5 litre temiz suya boşaltılarak düşük devirli bir mikserle topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Harç, 1-2
dakika dinlenmeye bırakılır ve tekrar karıştırılır. Dekor sıva paslanmaz çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalı, uygulama kalınlığı en iri desen taşına göre ayarlanmalıdır.
Uygulama kalınlığı 2 mm’dir. Yüzeye dairesel hareketlerle plastik mala ile desen verilir. Desen verme işlemi daima dekor sıva ıslakken yapılmalıdır. Belirtilen süreler 20 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır. Uygulamadan sonra yüzey 7 gün aralıklarla nemlendirilmelidir.

UYARILAR
Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Solumayınız, göze temasında bol su ile yıkayınız, gerekirse doktora başvurunuz. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır.

TÜKETİM
3-3,5 kg/m²

DEPOLAMA
Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif le kuru ve nemsiz bir ortamda 8 ay süreyle saklanmalıdır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içerisinde tüketilmesi önerilir.

SAĞLIK ve EMNİYET

Deri ve göz temasından kaçınılmalıdır. Depolama ve uygulama sırasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 Görünüş

 Beyaz

 Toz Yoğunluk

 1,50 ± 100 kg/ m3

Su Karışım Oranı

 6-6,5 lt. su / 25 kg. toz

 Su Buharı Aktarım Hızı

 V 2 (≤ 150 – > 15 g / (m2 d) Yaklaşık 50 – 60 g / (m2 d)

 Su Aktarım Hızı

 W 2 ( ≤ 0,5 – > 0,1 Kg / (m² h0,5) Yaklaşık 0,02-0,04 Kg / (m2 h0,5)

 Tam Kuruma Süresi

 2-3 gün

 Kuru Film Kalınlığı

 E 5 (> 400 μm) Yaklaşık 1200 – 1800 μm

 Yaş Birim Ağırlığı

 1700 ±100 kg./m3

 Basınç Dayanımı

 > 10 N/mm²

 Eğilme Dayanımı

 > 3 N/mm²

 Raf Ömrü

 Kuru ortamda 6 ay

 Aderans Dayanımı

 > 0,1 N/ mm2

 Tane Büyüklğü

 S 4 (> 1500 μm) Yaklaşık 1600 – 2000 μm

 Çatlak Örtme Özelliği

 A0

 Karbondioksit Geçirgenliği

 C0

 Küf Gelişimine Direnç

 K2

TOP