TANIM
Teraslarda ısı, ses ve su izolasyonu sağlayan çimento esaslı ekolojik yalıtım sıvasıdır.  

UYGULAMA ALANLARI

Teras yüzeylerinde ısı, ses ve su izolasyonu arzu edilen alanlarda kullanılır.  

UYGULAMA
Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5 °C ile +35 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Direkt güneş veya kuvvetli rüzgar altında uygulanmamalıdır.

9 kg.’lık Fixser Teras izolasyon Sıvası 8-9 litre temiz suya boşaltılarak düşük devirli bir mikserle topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Harç, 5 dakika dinlenmeye bırakılır ve tekrar 1 dakika karıştırılır. 0,5 – 3 cm. kalınlıkta uygulanır. Hızlı ve kolay uygulanır. Eski beton zeminlerin üzerine zemin astarı sürüldükten sonra uygulanabilir. Yüzey priz aldığında mekanik perdah ile düzeltme yapılır.

UYARILAR
Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Solumayınız, göze temasında bol su ile yıkayınız, gerekirse doktora başvurunuz. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır.

TÜKETİM
8 kg /m² (1 cm kalınlık için)

SAĞLIK ve EMNİYET

Deri ve göz temasından kaçınılmalıdır. Depolama ve uygulama sırasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 Görünüş

 Gri renkli kaba toz

 Toz Yoğunluk

 1350 ± 100 kg/m³

 Su Karışım Oranı ( Kuru Harç )

 9 kg.’lık torba / 8-9 lt. su

 Uygulama Sıcaklığı

 +5°C ile 35°C arası

 Tane boyutu dağılımı

 0 – 3 mm

 Eğilme Dayanımı

 > 1 N/mm² (28 gün)

 Basınç Dayanımı

 > 7 N/mm² (28 gün)

 Yaya Trafiğine Açılması

 24 saat 20°C

 Raf Ömrü

 Kuru ortamda 8 ay

TOP